11 veiksmingo finansų valdymo žingsnių

Jei norite sėkmingai užsiimti verslu, turite turėti tvarkingus finansus. Tai reiškia, kad turite žinoti, kur keliauja jūsų pinigai, ir įsitikinti, kad jie dirba jums, o ne prieš jus. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime 11 žingsnių, kurie padės efektyviai valdyti finansus ir uždirbti daugiau pinigų!

Pirmasis žingsnis – stebėti savo išlaidas. Tai reiškia, kad reikia žinoti, kur keliauja kiekvienas centas. Tai galite padaryti sudarydami biudžetą arba stebėdami mėnesio išlaidas. Tai padės jums pamatyti, kur išleidžiate per daug pinigų ir kur galite jas sumažinti.

Antras žingsnis – išsikelti tikslus. Ko norite pasiekti finansiniu požiūriu? Ar norite sutaupyti pradiniam įnašui už namą? Ar norite anksčiau išeiti į pensiją? Kai žinosite, kokie yra jūsų tikslai, galėsite pradėti jų siekti.

Trečias žingsnis – investuoti į save. Tai reiškia, kad turite skirti laiko mokytis apie asmeninius finansus ir investavimą. Yra daugybė šaltinių – knygų, tinklaraščių, podkastų ir kt. – kurie gali padėti jums tapti labiau finansiškai išprususiais.

Ketvirtas žingsnis – taupyti pinigus. Tai gali atrodyti savaime suprantama, tačiau svarbu turėti santaupų planą. Nuspręskite, kiek norite sutaupyti kiekvieną mėnesį, ir padarykite tai automatiniu būdu. Taip jums nereikės apie tai galvoti ir bus mažesnė tikimybė, kad jas išleisite.

Penktasis žingsnis – uždirbti papildomų pinigų. Tai galima padaryti susirandant papildomą verslą arba investuojant į pasyvių pajamų srautus. Yra daugybė būdų užsidirbti papildomų pinigų, todėl raskite tokį, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą, ir pradėkite gauti papildomų pinigų srautų.

Šeštasis žingsnis – grąžinti skolas. Tai svarbu, nes taip atlaisvinami pinigai, kuriuos galite panaudoti taupymui ir investavimui. Jei turite skolų su didelėmis palūkanomis, pirmiausia sutelkite dėmesį į jų grąžinimą. Atsikratę skolų būsite daug geresnėje finansinėje padėtyje.

Septintas žingsnis – kaupti fondą nenumatytiems atvejams. Tai taupomoji sąskaita, kurią naudosite tik nenumatytoms išlaidoms. Tai gali būti bet kas – nuo automobilio remonto iki medicininės sąskaitos. Turėdami fondą nenumatytiems atvejams, išvengsite skolų, kai atsitinka kas nors netikėto.

Aštuntas žingsnis – investuoti pinigus. Tai galima daryti įvairiais būdais, tačiau daugiausia dėmesio skirkite investicijoms, kurios duos jums gerą grąžą. Tai gali būti akcijos, obligacijos, nekilnojamasis turtas arba investiciniai fondai.

Devintasis žingsnis – apsaugoti savo turtą. Tai reiškia, kad reikia apsidrausti sveikatą, gyvybę, automobilį ir t. t. – jei kas nors atsitiktų ir jums reikėtų pateikti ieškinį. Taip pat svarbu turėti turto planą, kad jūsų artimieji būtų finansiškai aprūpinti, jei jums kas nors atsitiktų.

Dešimtas žingsnis – pensijų planavimas. Tai apima išsiaiškinimą, kiek pinigų turėsite turėti sukaupę, kad galėtumėte patogiai gyventi išėję į pensiją. Niekada ne per anksti pradėti galvoti apie išėjimą į pensiją, ir kuo anksčiau pradėsite, tuo geriau jums seksis.

Vienuoliktas ir paskutinis žingsnis – peržiūrėti savo pažangą. Tai reiškia, kad periodiškai peržvelkite savo finansus ir pažiūrėkite, kaip jums sekasi. Ar einate teisingu keliu, kad pasiektumėte savo finansinius tikslus? Jei ne, kokių pokyčių turite imtis? Pažangos peržiūra padės jums neišklysti iš kelio ir pakeliui atlikti reikiamus pakeitimus.

Laikydamiesi šių 11 žingsnių žengsite finansų sėkmės keliu. Svarbu nepamiršti, kad tai maratonas, o ne sprintas. Nenusiminkite, jei rezultatų nepamatysite per vieną naktį. Susitelkite į savo tikslus ir toliau jų siekite. Turėdami laiko ir kantrybės, pasieksite finansinę laisvę.