10 paskolų tipų, su kuriomis galite susidurti per savo gyvenimą

Rinkoje yra įvairių paskolų, todėl gali būti painu sužinoti, kuri iš jų jums tinka. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime 10 paskolų rūšių, su kuriomis galite susidurti per savo gyvenimą. Apžvelgsime kiekvieną paskolos rūšį ir paaiškinsime, kuo jos yra unikalios. Taigi, nesvarbu, ar ieškote asmeninės paskolos, ar verslo paskolos, skaitykite toliau ir sužinokite daugiau!

Paskolos tipas #01: asmeninės paskolos

Kaip rodo pavadinimas, asmeninės paskolos skirtos asmenims, kuriems reikia pinigų asmeninėms išlaidoms. Tai gali būti bet kas – nuo medicininių sąskaitų iki namų remonto. Asmeninės paskolos gali būti neužtikrintos arba užtikrintos. Neužtikrintoms asmeninėms paskoloms nereikia užstato, o užtikrintoms asmeninėms paskoloms reikia užstato.

Paskolos tipas #02: Verslo paskolos

Verslo paskolos skirtos įmonėms, kurioms reikia pinigų veiklai ar plėtrai. Yra įvairių verslo paskolų, įskaitant terminuotas paskolas, kredito liniją ir SBA paskolas. Kiekviena paskolos rūšis turi savo unikalias sąlygas.

Paskolos tipas #03: paskolos studentams

Studentų paskolos skirtos padėti studentams susimokėti už mokslą. Yra dviejų rūšių studentų paskolos: federalinės studentų paskolos ir privačios studentų paskolos. Federalines studentų paskolas teikia vyriausybė, o jų palūkanų normos yra fiksuotos. Privačias studentų paskolas teikia bankai ir kitos finansų įstaigos, o jų palūkanų normos paprastai yra kintamos.

Paskolos tipas #04: Paskolos automobiliams

Paskolos automobiliams skirtos asmenims, kuriems reikia pinigų naujai arba naudotai transporto priemonei finansuoti. Automobilių paskoloms paprastai taikomos fiksuotos palūkanų normos ir terminai nuo 24 iki 84 mėnesių.

Paskolos tipas #05: Būsto paskolos

Būsto paskolos, dar vadinamos hipoteka, skirtos asmenims, kuriems reikia pinigų būstui įsigyti. Būsto paskoloms paprastai taikomos fiksuotos palūkanų normos ir terminai nuo 15 iki 30 metų.

Paskolos tipas #06: Paskolos iki gyvos galvos

Paskolos iki gyvos galvos yra trumpalaikės paskolos su didelėmis palūkanomis, skirtos grąžinti per kitą paskolos gavėjo atlyginimo dieną. Mokėjimo dienos paskolos paprastai teikiamos mažoms pinigų sumoms, o palūkanų normos gali siekti iki 400 %.

Paskolos tipas #07: paskolos su nuosavybės teise

Nuosavybės teisės paskolos – tai trumpalaikės paskolos su didelėmis palūkanomis, kurios užtikrinamos paskolos gavėjo transporto priemone. Paskolos suma paprastai priklauso nuo transporto priemonės vertės. Nuosavybės teisės paskolų terminai svyruoja nuo 30 dienų iki vienerių metų.

Paskolos tipas #08: Paskolos išsimokėtinai

Paskolos išsimokėtinai yra ilgalaikės, fiksuotų palūkanų paskolos, kurios grąžinamos lygiomis mėnesinėmis įmokomis. Paskolos išsimokėtinai paprastai teikiamos nuo 24 iki 84 mėnesių.

Paskolos tipas #09: Kredito linijos

Kredito linijos – tai atsinaujinančios sąskaitos, leidžiančios paskolos gavėjams skolintis pinigų iki tam tikros ribos. Kredito linijų palūkanų normos paprastai yra kintamos, o terminai – nuo 12 iki 60 mėnesių.

Paskolos tipas #010: Kredito kortelės

Kredito kortelės yra viena iš atsinaujinančių kredito linijų rūšių. Kredito kortelės leidžia skolininkams skolintis pinigų iki tam tikro limito ir atlikti mėnesinius mokėjimus. Kredito kortelėms paprastai taikomos kintamos palūkanų normos ir terminai nuo 12 iki 60 mėnesių.

Dabar, kai jau žinote daugiau apie įvairias galimas paskolų rūšis, galite priimti pagrįstą sprendimą, kuri paskolos rūšis jums tinka. Prieš pasirinkdami paskolą, būtinai pasižvalgykite ir palyginkite palūkanų normas ir terminus. Ir nepamirškite, kad visada perskaitykite smulkųjį šriftą!