fbpx
Susisiekite: +370 (655) 29 999
Kokius automobilius renkasi lietuviai? (2017)

Kokius automobilius renkasi lietuviai? (2017)

Lietuvių automobilių pirkimo įpročiai

Lietuvoje naujų ir naudotų automobilių santykis vis dar ženkliai skiriasi. Gatvėse dažniau sutinkami remonto besiprašantys ir jau gerokai „gyvenimo matę“ automobiliai, o ne ką tik iš salono išriedėję kelių naujokai. Tad ar kinta automobilių pirkimo tendencijos ir kokių pokyčių automobilių rinkoje fiksuota pastaraisiais metais?

Naudoti automobiliai neužleidžia pozicijų

Naudotų automobilių per trejų ankstesnių metų laikotarpį nupirkta trečdaliu mažiau. Akivaizdu, jog naudotų automobilių pardavimai tendencingai po truputį mažėja, bet keliuose vyrauja seni automobiliai. Populiariausios markės išlieka „Volkswagen“ – per 2017 m. užregistruota 25 850 automobilių, „Audi“ – registruota 17 414 transporto priemonių, „Opel“ – 17 007, BMW – 15 135 ir „Toyota“ – 12 337.

Populiariausios naudotų lengvųjų automobilių markės 2017 m.:

1 VOLKSWAGEN 25 850
2 AUDI 17 414
3 OPEL 17 007
4 BMW 15 135
5 TOYOTA 12 337

 

Nagrinėjant lietuvių naudotų automobilių pirkimo įpročius pastebima ir dar viena tendencija: labiau perkami ne jaunai į Lietuvą įvežti, bet Lietuvoje eksploatuoti naudoti automobiliai. Skaičiuojama, kad užregistruota dvigubai daugiau automobilių, kuriais Lietuvoje jau buvo važinėta. Lietuvoje savininkus pakeitusių automobilių amžius (2017 m. rugsėjo duomenimis) buvo 15,1 m.

 

Kelią skinasi ir nauji automobiliai

2017 m. visoje ES lietuviai buvo patys aktyviausi naujų automobilių pirkėjai: pardavimai, lyginant su 2016-aisiais, išaugo net penktadaliu. Manoma, kad lietuvių įpročiai kinta dėl vis patrauklesnių išperkamosios nuomos sąlygų ir galimybės imti paskolą su automobilio įkeitimu. Be to, mažėja nedarbo lygis, pastebimas ekonomikos augimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje bendrijoje.

Lyginant naujų ir naudotų automobilių markių populiarumą, populiariausiųjų markių penketuke išliko „Volkswagen“ ir „Toyota“ automobiliai. Klasikines lietuvių pamėgtas markes išstūmė nauji „Fiat“, „Škoda“ ir „Nissan“ automobiliai.

1 FIAT 5565
2 TOYOTA 3191
3 VOLKSWAGEN 3290
4 ŠKODA 2347
5 NISSAN 1292

 

Automobilių daugiau ieško šiltuoju metų laiku

Su bundančia gamta bunda ir lietuvių noras įsigyti automobilį arba senąjį pakeisti kita transporto priemone. Nors statistika skelbia padidėjusius naujų automobilių pardavimus, vis tiek nuperkamų automobilių daugumą sudaro naudotos transporto priemonės. Populiariausi „vokietukai“ „Volkswagen“, „Audi“, „Opel“ ir BMW, o vidutinė ieškomų automobilių kaina – apie 3 tūkst. eurų. Tuo tarpu populiariausiuose automobillių prekybos interneto portaluose pastebima kiek kita tendencija: greičiausiai nuperkami automobiliai, kainuojantys iki 2 tūkst. eurų.

Populiarėja ir automobiliai automatinėmis pavarų dėžėmis: juos ypač perka moterys ir neseniai vairuotojo pažymėjimus gavę jaunuoliai. Tarp vyrų pirkėjų populiaresni visureigiai ar galingesni automobiliai. Tuo tarpu šeimos, turinčios vaikų, dairosi į šeimyninio tipo talpius vienatūrius.

Benzinas ar dyzelis: kurio tipo automobiliai populiariausi?

Įvairios organizacijos, valstybinės institucijos ragina dyzelinius automobilius keisti į mažiau gamtą teršiančius automobilius benzininiais varikliais ar elektromobilius. Taigi vis daugiau lietuvių nori įsigyti benzinu varomus automobilius, tačiau jų pasiūla vis dar nedidelė ir neatitinka paklausos.

Šiuo metu Lietuvoje registruotų dyzelinių automobilių skaičius siekia 911 tūkst., benzinu varomų automobilių yra kone triskart mažiau: beveik 321 tūkst. Tačiau dar 106 tūkst. automobilių yra kombinuotojo tipo: varomi ir benzinu, ir dujomis. Pastebima, kad populiarėja ir benzinu/elektra varomi varikliai: tokių automobilių šalyje jau registruota per 8 tūkst. Nepaisant to, kad elektromobilių pirkėjai skatinami įvairiais būdais, pavyzdžiui, nemokamu parkavimu, įvairiomis lengvatomis, elektromobilių šalyje kol kas registruota vos 621.

Įregistruotų M1 klasės lengvųjų automobilių skaičius pagal degalų rūšį (2018 m. sausio 1 d. duomenimis):

Eil. Nr. Degalų rūšis Skaičius
1 Dyzelinas 911 815
2 Benzinas 320 862
3 Benzinas/Dujos 106 509
4 Benzinas/Elektra 8187
5 Benzinas/Suskystintos dujos 4396
6 Elektra 621

 

Aktyviau bezininių automobilių dairomasi todėl, kad vis pasigirsta kalbų, jog dyzeliniai automobiliai bus apmokestinti kaip labiau teršiantys aplinką. Taip pat nuvilnija vis daugiau su dyzeliniais automobiliais susijusių skandalų. 2018 m. pradžioje „Audi“ gamintojui (šiuo metu priklausančiam „Volkswagen“ įmonių grupei) nurodyta atšaukti 127 tūkst. dyzelinių automobilių, nes vertinant išmetamųjų dujų kiekį duomenys buvo klastojami į automobilius įdiegus specialią programinę įrangą. Tad natūraliai dyzeliniai automobiliai pirkėjams tampa vis mažiau patrauklūs.

Apibendrinant, naujų automobilių parduodama ženkliai daugiau, tačiau keliuose vis dar dominuoja naudoti automobiliai. Didesnį domėjimąsi naujais automobiliais skatina palankios paskolų automobiliams įsigyti teikimo sąlygos. Vidutiniškai lietuviai perka 2,5–3,5 tūkst. eurų kainuojančius automobilius ir vis dažniau dairosi ne dyzelinių, bet benzinu varomų transporto priemonių.

Close Menu