fbpx
Susisiekite: +370 (655) 29 999
3 verslininkų patarimai, kaip nepritrūkti apyvartinių lėšų

3 verslininkų patarimai, kaip nepritrūkti apyvartinių lėšų

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Vienas sėkmingo verslo ingredientų yra pakankamas apyvartinių lėšų kiekis įmonės veikloje. Perteklius nėra baisus, tik dažnai rodo, jog vadovai neinvestuoja į tobulėjimą ir apyvartinių lėšų pavertimą turtu. Tuo tarpu trūkumas gali rimtai pakenkti verslui, sustabdyti veiklos procesus. Visgi laikiną apyvartinių lėšų trūkumą galima panaikinti trim paprastais būdais, kuriuos gerai yra išbandę įvairūs verslininkai.

Idealiai sustyguoti veiklos procesai

Gamybos įmonės yra jautriausios apyvartinių lėšų stygiui, todėl įmonės sėkmė didele dalimi priklauso nuo to kaip sustyguoti visi procesai. Pavyzdžiui, jei įmonė už visas lėšas prigamina kažkokio produkto, tačiau negali jo parduoti, ji negali pradėti gaminti ir kito produkto, kuriam atsirado poreikis. Todėl svarbu gaminti tiek, koks yra poreikis, kuo mažiau sandėliuoti, o spartinti produkto patekimą iš gamyklos pas vartotoją. Tam reikia gerų santykių su klientais, distributoriais, turėti galimybę pagal poreikį didinti ar mažinti gamybos apsukas. Derėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad jaunieji verslininkai dažnai siekia įsirengti gražų ofisą, skiria nemažai lėšų įvaizdžio formavimui, išimdami pinigus iš apyvartos. Vertėtų paskaičiuoti ar šios išlaidos bus pagrįstos ir neš naudą, galbūt verčiau kurį laiką galima dirbti ir nuo sofos namuose, kol įmonės veikla tinkamai įsisuks.

Prižiūrimi klientų atsiskaitymai

Jei įmonė turi užsakymų, produkcija neguli sandėliuose, tačiau vis tiek trūksta apyvartinių lėšų, priežasties galima paieškoti buhalterinėje apskaitoje. Jei į buhalteriją nėra žiūrima atidžiai, jei nėra žmogaus atsakingo už atsiskaitymus, tuomet visos apyvartinės lėšos greičiausiai yra tiesiog „nugulusios“ klientų sąskaitose. Reikia nuolat palaikyti ryšį su klientais, siekti, jog šie atsiskaitytų laiku, nebūtų vėluojančių ir pradelstų sąskaitų. Imtis priemonių, jei vėluojama atsiskaityti.

Lietuvos verslo rinkoje vyrauja tendencija trumpinti atidedamų atsiskaitymų laikotarpius, rečiau ir dažnai išimtinais atvejais pasirašomos sutartys su mokėjimo atidėjimais. Tai, žinoma, sumažina klientų skaičių, tačiau padeda išvengti nemokių klientų. Siekiant išvengti apyvartinių lėšų trūkumo dėl vėluojančių atsiskaitymų, galima naudotis faktoringo paslaugomis. Kas yra faktoringas ir kaip tai veikia, esame rašę straipsnyje „Sąskaitų finansavimas įmonėms. Kodėl verta?“

Investavimas pasiskolinus

Net jei viskas yra sustyguota ir niekas nevėluoja atsiskaityti, investicijos į verslo procesų atnaujinimą ir tobulinimą reikalauja papildomų lėšų, kurių neužtenka imant iš apyvartos. Tuo labiau, jog apyvartinių lėšų trūkumas vėliau gali neigiamai atsiliepti. Todėl prireikus papildomos inveticijos į verslą, galima kreiptis į First Finance, kuri būtent išduoda paskolas verslui. Nors lietuviams būdingas santūrumas ir rizikos vengimas, paskola nėra rizika, kuomet ji padeda plėtoti verslą ir vėliau atneša kelis kartus didesnę finansinę grąžą.

Jei apyvartinių lėšų trūkumas stabdo jūsų veiklą, tuomet peržiūrėkite veiklos apimtis, nesandėliuokite produkcijos, neteikite paslaugų avansu, visuomet stebėkite atsiskaitymus, neleiskite klientams pradelsti mokėjimus, o jei reikės investuoti į plėtrą, ieškokite patikimo partnerio, kuris suteiks paskolą palankiomis sąlygomis. Šiuo partneriu gali tapti ir First Finance kompanija.

 

[/cmsmasters_text][cmsmasters_button button_link=”https://www.firstfinance.lt/pildyti-paraiska/” button_target=”self” button_text_align=”center” button_font_weight=”normal” button_font_style=”normal” button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]Pildyti paraišką[/cmsmasters_button][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Close Menu