fbpx
Susisiekite: +370 (655) 29 999
Paskolos smulkiam ir vidutiniam verslui. Kas ir kaip?

Paskolos smulkiam ir vidutiniam verslui. Kas ir kaip?

[cmsmasters_row][cmsmasters_column data_width=”1/1″][cmsmasters_text]

Uždavus klausimą, kodėl bankai neskolina smulkiajam verslui, galima išgirsti prieštaravimų, jog tai nėra tiesa. Vienas didžiausių bankų Lietuvoje dar 2015 metais didžiavosi patvirtinantis per 97 proc. smulkiojo verslo paraiškų paskoloms. Įspūdinga statistika, tačiau kaip Markas Tvenas kadaise rašė, jog pasaulyje egzistuoja trys melo rūšys: melas, įžūlus melas ir statistika. Kalbant apie patvirtintas paraiškas nutylima, kiek paraiškų apskritai nepateko ant paraiškų vertinimo ir tvirtinimo komisijos stalo.

Tad natūraliai kyla klausimas, kodėl bankai neskolina smulkiajam ir vidutiniam verslui? Ir pasidalinsime patarimais, ką daryti, kad gautumėte paskolą savo verslo pradžiai ar plėtrai.

Priežastis Nr. 1: Didelė rizika

Smulkusis ir vidutinis verslas bankų akimis yra rizikingas, todėl ypač tik įsikūrusi ar besikurianti verslo įmonė sunkiai gali įtikinti bankų valdytojus, jog jiems pasiseks įgyvendinti savo idėjas su pasiskolintais pinigais. Tai padaryti sunkiausiai sekasi rizikingų verslo sektorių „naujakuriams“, pavyzdžiui, transportininkams, pervežėjams bei verslui, kurio sektoriaus konkurencija yra milžiniška ir ekspertų manymu, rinka jau perpildyta. Todėl smulkiajam verslui, neturinčiam įdomesnės idėjos verslo vystymui ar ryškaus konkurencinio privalumo, daug sunkiau gauti paskolą.

Priežastis Nr. 2: Mažas finansinis raštingumas

Naujo verslo kūrimas ar plėtra visada džiugina. Mintyse tikima sėkme ir viskas tiesiog šviečia saulutėmis ir vaivorykštėmis. Deja, bankų valdytojams entuziazmas ir tikėjimas savo idėja telepatiškai ar kitu būdu nepersiduoda. Norint gauti paskolą verslui, reikia kalbėti įtikinama skaičių ir argumentų kalba. Patariama pasiruošti atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus:

  • Kam reikalingi pinigai?
  • Kaip jie bus panaudojami?
  • Kokia apskaičiuota investicijos grąža?
  • Ar iki tol, kol investuoti pinigai atsipirks, turėsite pakankamai pinigų srautų paskolos gražinimui?
  • Kokia rinkos situacija ir kokios numatomos tendencijos?

Priežastis Nr. 3 Didelės palūkanos ir nepalankios sąlygos

Ir jei jau bankas pasakė „taip“, gali būti, jog paskolos vis tiek negausite arba tiksliau nenorėsite gauti, nes siūlomos palūkanos ar kitos sąlygos vers gerai apsvarstyti ar norite paskolos ir ar ji jums atsipirks.

Didieji bankai, nors šiuo metu ir bando laikytis liberalesnės pozicijos, tačiau ilgus metus buvo labiau linkę bendradarbiauti su ilgus metus veikiančiomis, didelį kapitalą turinčiomis įmonėmis. O ką daryti smulkiajam verslui? Ieškoti alternatyvos!

Alternatyvūs verslo finansavimo būdai

Bankas nesuteikė paskolos? Šiais laikais tai nėra katastrofa, kadangi rinkoje veikia ir daugiau finansinių institucijų teikiančių paskolas verslo startui ar plėtrai. Pavyzdžiui, visuomet verta dėmesį atkreipti į verslo skatinimo fondus, kurie teikia paramą smulkiam verslui pagal pateiktas veiklos programas. Kuriant verslą, taip pat reikėtų įvertinti ar verslas nėra tinkamas vadintis „startuoliu“ – startuoliai taip pat turi atitinkamų erdvių bei įrankių generuoti paramą ar gauti paskolas geresnėmis sąlygomis. Kita palanki institucija kreiptis paskolos – kredito unijos, būtent jų atsiradimas pagyvino smulkiojo verslo investicijas, nes bankai labiau buvo linkę „žaisti“ su didelėmis, ilgametėmis įmonėmis, o kredito unijos mieliau bendradarbiauja su mažesniais rinkos dalyviais.

Dar viena, jau kelinti metai rinkoje įsitvirtinusi ir pamėgta alternatyvaus skolinimosi paslaugas teikianti platforma First Finance palankiai žiūri į smulkų ir vidutinį verslą bei tiki, jog būtent smulkieji ir vidutiniai verslai, kurių Lietuvos rinkoje yra per 98 proc., turi didžiausią potencialą pakelti Lietuvos ekonomiką. First Finance teikia paskolas įvairioms verslo reikmėms, pavyzdžiui, skolų refinansavimui, areštuoto turto išpirkimui, komercinėms patalpoms, pastatams, automobiliams ar įrenginiams įsigyti ar apyvartinėms lėšoms padidinti.

Taigi, alternatyvų yra, ir jei bankas nesuteikė paskolos, nereikia nuleisti rankų!

[/cmsmasters_text][cmsmasters_button button_link=”https://www.firstfinance.lt/pildyti-paraiska/” button_target=”self” button_text_align=”center” button_font_weight=”normal” button_font_style=”normal” button_border_style=”solid” animation_delay=”0″]Pildyti paraišką[/cmsmasters_button][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Close Menu