fbpx
Susisiekite: +370 (655) 29 999
Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilius iš JAV

Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilius iš JAV

Svajonių automobilis iš svajonių šalies –  ar gi ne šauniai skamba? Važiuojant gatve labiau patyrę vairuotojai iš karto atpažįsta tokius automobilius ir su pagarba pakomentuoja „štai šitas iš Amerikos“. Automobilių importas iš JAV svyruoja kaip dolerio kursas (arba kartu su dolerio kursu), tačiau tai užsienio rinka, kuri jau kuris laikas masina ir domina lietuvius. Ir, be abejo, išlieka kiek mįslinga. Todėl šiandien pasidalinsime informacija, kuri labiausiai domina norinčius įsigyti automobilį iš JAV.

Amerikietiškas ar iš Amerikos?

Renkantis automobilį JAV aukcionuose ar skelbimų portaluose, svarbu bent šį tą žinoti apie transporto priemones riedančias JAV keliais. Dalis automobilių yra gaminami JAV ir yra skirti JAV rinkai, populiariausi ir ne vienerius metus perkamiausi čia yra Ford markės automobiliai. Kita dalis yra japoniški automobiliai skirti JAV rinkai. Tai tų pačių mūsų gatvėmis riedančių Toyota, Nissan, Lexus, Honda ir kt., modifikacijos. Dar viena dalis yra europietiški automobiliai taip pat skirti JAV rinkai, tokie kaip mums įprasti VW, Mercedes Benz, BMW.

Kokius pirkti apsimoka labiausiai? Specialistų ir tų, kurie domisi automobilių kainomis nuomone, labiausiai apsimoka pirkti japoniškus automobilius arba JAV gamintus automobilius, kadangi jie pigesni ir įdomesni mūsų rinkai. Europietiški nėra paklausūs, nes yra brangesni. Logiška, juk jie eksportuojami iš Europos, tad JAV rinkoje šie nauji auto yra brangesni už kitus. O jei vėl importuoji atgal į Europą, kaina dar labiau pakyla.

Kuo amerikietiškas skiriasi nuo europietiško?

JAV rinkai skirti automobiliai skiriasi savo specifikacija ir techninėmis charakteristikomis. Tokie automobiliai negali būtų eksploatuojami Lietuvoje, juos reikia techniškai paruošti. Daugiausiai skirtumų yra lyginant automobilio žibintus, o kadangi jie turi tiesioginę įtaką eismo saugumui, be atitinkamų pakeitimų automobilio neleidžiama registruoti Lietuvoje.

 • Priekiniai žibintai neapšviečia dešinio kelkraščio.
 • Posūkių rodikliai yra raudonos spalvos.
 • Skiriasi galinių žibintų išdėstymas.
 • Nėra galinio rūko žibinto.
 • Nėra šoninių posūkių atkartotojo.

Visi šie neatitikimai turi būti pašalinti prieš registruojant automobilį. Jei automobilio markė yra gaminama tiek JAV, tiek Europos rinkai, pakeisti žibintus problemų nekyla, tai greitai sutvarkoma. Tačiau jei Europoje nėra importuojamo automobilio atitikmens, pritaikyti tokio automobilio greičiausiai nepavyks. Šioje vietoje, galima būtų primygtinai patarti pirmiau išsiaiškinti ar galima bus sutvarkyti automobilį eksploatacijai Lietuvoje ir tik paskui traukti banko kortelę jo įsigijimui.

Ar pirkti automobilį JAV yra pigiau?

Kaip jau buvo minėta, pirkti europiečių gamybos automobilį iš JAV nėra pigiau. Išskyrus tuos atvejus kai perkama visiškai sumaitotą automobilį. Tačiau tokių ir mūsų gatvėse netrūksta, tad patyrę pirkėjai į juos net nepažvelgia. Visa kita priklauso nuo automobilio markės ir kainos. Bendra tendencija – taip, JAV automobilį galima įsigyti už mažesnę kainą. Geriausias momentas pirkti – tuomet kai dolerio kursas krenta.

Tačiau nereikėtų pamiršti, jog galutines išlaidas sudaro ne vien automobilio kaina. Perkant iš JAV, kainą sudaro:

 • Automobilio kaina,
 • Registracijos aukcione kaina,
 • Automobilio atgabenimo iki kelto išlaidos,
 • Pervežimo keltu išlaidos,
 • Muitas,
 • Automobilio remontas pritaikant eksploatacijai Lietuvoje.

Neįsivaizduojantiems, kokia galutinė suma galėtų gautis, pateikiame pavyzdinį skaičiavimą(skaičiavimai orientaciniai, konkrečioje situacijoje jie gali būti visai kitokie).

Renkatės vidutinio dydžio automobilį už $15000. Aukciono ir dilerio mokestis yra fiksuotas, šiuo atveju renkantis populiarų Copart aukcioną, mokate $705. Automobilio pervežimas iki kelto ir plukdymas priklauso nuo to, iš kurios JAV vietos perkate automobilį, tad prieš perkant teks susipažinti su JAV geografija. Štai, pvz. perkant automobilį iš Los Andželo pervežimas į uostą būtų $200, o plukdymas į Lietuvą $1200. Tuo tarpu jei automobilis randasi Denveryje, pervežimas kainuotų $600, o plukdymas $1000. O štai iš Atlantos pervežimas $325, plukdymas $850.

Atvykus į Lietuvą, dar reikia sumokėti muitą. Muitas skaičiuojamos nuo automobilio kainos įskaičiuojant visus atvežimo, pakrovimo plukdymo mokesčius. Muito suma 10 % +21 % PVM. Tad jei vežatės $15000 vertės automobilį iš Denverio, galutinė jo kaina bus $19398.

Ir pabaigai, praktiškas patarimas.  Nors viskas atrodo paprasta, pasiūla didelė, per kelias minutes interneto aukcionų portaluose galima apžiūrėti ir įsigyti bet kurį automobilį, tačiau perkantiems pirmą kartą bei abejojantiems ar bijantiems dėl automobilio kokybės, rekomenduojama kreiptis į įmones, kurios užsiima automobilių atgabenimu iš už Atlanto (pavyzdžiui http://www.autoauctions.lt) . Įmonės atstovai būna vietoje, apžiūri automobilius, juos įvertina, įsigyja tik tuos, kurių kaina atitinka kokybę. Taip pat yra prižiūrimas pakrovimas bei iškrovimas jau čia, Lietuvoje. Pirkdami iš tokių įmonių sutaupote nemažai nervų ląstelių, nes galite tikėtis gauti geriausią automobilį, o ne katę maiše.

Close Menu